Srebrny Internet

W dniach od 10 do 21 grudnia 2007 r. Stowarzyszenie Społeczeństwa Wiedzy przeprowadziło w Warszawie cykl dwudziestu szkoleń pod hasłem Srebrny Internet – seniorzy edukują seniorów. W zajęciach, których uczestnikami z założenia były osoby powyżej 50 roku życia, wzięło udział blisko 200 seniorów. Była to pierwsza tego typu inicjatywa Stowarzyszenia, zaś sam projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Głównym celem szkoleń było ukazanie możliwości otwierających się przed osobą korzystającą z Internetu i posługującą się narzędziem, jakim jest komputer. W trakcie kursu uczestnicy mieli możliwość (czasami po raz pierwszy), zasiąść przed komputerem i w sposób praktyczny zapoznać się z jego działaniem.

Możliwości, jakie daje Internet nie sposób przecenić. W chwili obecnej z całą pewnością można stwierdzić, że jest on najprostszym i najtańszym sposobem komunikowania się. Z jego pomocą możemy porozumiewać się z bliskimi, odnowić dawne przyjaźnie, a także zawrzeć całkiem nowe znajomości. Poza tym istnieje całkiem pokaźna liczba jego zastosowań praktycznych. Oszczędzając czas można za jego pośrednictwem opłacić rachunki, sprawdzić godziny pracy urzędu, przeczytać opinie na temat najnowszej książki naszego ulubionego autora, zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów, wyszukać numer telefonu do przychodni czy choćby przeczytać internetowe wydanie gazety. I co więcej – te wszystkie czynności możemy wykonać nie wychodząc z domu. Internet nie tylko ułatwia życie codzienne, ale także może pomóc w rozwoju kariery zawodowej, a brak znajomości obsługi komputera zamyka nam drogę do awansu.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom staramy się w sposób teoretyczny i przede wszystkim praktyczny zaznajomić uczestników szkoleń z możliwościami, jakie daje Internet w każdej sferze życia.

Zajęcia w projekcie Srebrny Internet prowadzone były przez wyszkolonych wcześniej trenerów – seniorów, którzy zdobytą wiedzą dzielili się z seniorami – kursantami. Zakres szkolenia obejmował wykłady i zajęcia praktyczne z posługiwania się Internetem oraz usług elektronicznych (eZdrowie, eBiznes, eNauczanie, eBezpieczeństwo, eRozrywka, eAdministracja).

We wrześniu 2008 r. ruszyła II edycja projektu Srebrny Internet. Przewidywana liczba uczestników osiągnęła 900 osób. Projekt realizowany będzie już nie tylko w Warszawie, ale także w Lublinie i Białymstoku.

Napisali o nas:

http://www.internet.senior.pl/153,0,Srebrny-Internet-8211-seniorzy-on-line,4494.html

http://www.ekonomiaspoleczna.pl/wiadomosc/593788.html

http://www.lsi.lublin.pl/co/f_IX.08/srebrny_internet.htm

http://technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/wysylamy-babcie-i-dziadka-do-szkoly/t95yf

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz