Go-myLife

Projekt Go-myLife rozpoczął się w połowie 2010 r. Głównym celem projektu było podniesienie jakości życia osób starszych poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych w Internecie przy użyciu platformy komunikacji mobilnej. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz Stowarzyszenia Społeczeństwa Wiedzy  (SSW)  i był realizowany w ramach programu Ambient Assisted Living (AAL), Call 2. To pierwszy przypadek uczestnictwa polskiego partnera w projekcie programu AAL.

Międzynarodowi partnerzy projektu, z pięciu krajów (Austria, Grecja, Hiszpania, Polska i Wielka Brytania)  zbudowali produkt, który odpowiada na potrzeby i możliwości osób starszych.

Interfejs oprogramowania aplikacji Go-myLife daje osobom starszym doskonałe narzędzie  do komunikowania się i pozostania w stałym kontakcie ze społecznościami sieciowymi. Dzięki prostocie zastosowanych rozwiązań, zarówno technicznych, jak i graficznych,  osoby dojrzałe i starsze nie mają poczucia zagubienia, bardzo szybko odnajdując się w gąszczu nowych technologii. Korzystanie z nowoczesnych technologii przez osoby starsze przeciwdziała wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu, które, mimo powszechnego dostępu do Internetu, pozostaje istotnym problemem.

Po 30 miesiącach, w grudniu 2012 r., projekt Go-myLife został zakończony.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz