OSTATNIE SPOTKANIE W PROJEKCIE AcTive W BUKARESZCIE (RUMUNIA)

Piąte i ostatnie spotkanie projektu AcTive odbyło się w Bukareszcie (Rumunia) w dniach 4-5 czerwca 2018 roku. Ogólnym celem projektu jest zwiększenie umiejętności technologicznych i cyfrowych osób starszych, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie technologii wspomagających.

Gospodarzem ostatniego spotkania była firma Centrul IT pentru Stiinta si Tehnologie (CITST). Pierwszego dnia konsorcjum odwiedziło laboratorium badawcze Uniwersytetu w Bukareszcie, gdzie uczestnicy mieli okazję przetestować kilka technologii wspomagających, w tym robota.

Drugiego dnia spotkania partnerzy dokonali przeglądu i krytycznego skomentowania wszystkich materiałów, które zostały opracowane do tej pory w ramach projektu. Innym aspektem, o którym dyskutowano, były opinie użytkowników na temat platformy internetowej zebrane podczas pierwszych warsztatów. Odwiedź stronę internetową projektu, aby dowiedzieć się więcej na jego temat i pobrać pierwsze rezultaty (praca w toku). Wkrótce platforma edukacyjna będzie publicznie dostępna.

Konsorcjum tworzą następujące podmioty:
• Institute for Work and Technology (Germany)
• E -SENIORS (France),
• Centrul IT pentru Stiinta si Tehnologie (Romania),
• Stowarzyszenie Spoleczenstwa Wiedzy (Poland),
• GESTIO SOCIOSANITARIA AL MEDITERRANI SL (Spain),
• Instituts für Sozialforschung und Sozialwirtschaft e.V. (Germany)
AcTive jest projektem finansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS+ 2016.

Komentarze są wyłączone.