Spotkanie AcTive w Hiszpanii

SPOTKANIE UCZESTNIKÓW EUROPEJSKIEGO PROJEKTU PROGRAMU W WALENCJI (HISZPANIA)
Czwarte spotkanie projektu AcTive odbyło się w Walencji, w Hiszpanii, w dniach 26 i 27 lutego 2017 r. Ogólnym celem projektu jest podniesienie umiejętności technologicznych i cyfrowych osób starszych, ze szczególnym naciskiem na korzystanie z technologii wspomagających.

Organizatorem kolejnego spotkania był GESTIO SOCIOSANITARIA AL MEDITERRANI (GESMED), a jego głównym celem było omówienie materiałów edukacyjnych i szkoleniowych Active. Poandto uczestnicy odwiedzili publiczną placówkę opieki „Centro de Tipologia Mixta de Quart de Poblet” prowadzoną przez GESMED, w której nasz partner projektu miał możliość używać technologii wspierającej aktywne i zdrowe starzenie się.

Partnerzy wymienili się doświadczeniami i omówili sposób udoskonalenia materiałów do nauki i szkoleń na podstawie wyników warsztatów walidacyjnych przeprowadzonych w każdym kraju członkowskim projektu. Zainteresowane osoby mogą uzyskać dostęp i pobrać pierwsze materiały na niedawno uruchomionej stronie internetowej projektu: www.active-ict.eu. W ciągu najbliższych miesięcy dodatkowe materiały zostaną upublicznione i będą dostępne za pośrednictwem strony internetowej.

W skład konsorcjum wchodzą następujące jednostki:
• Institute for Work and Technology (Niemcy)
• E -SENIORS (Francja),
• Centrul IT pentru Stiinta si Tehnologie (Rumunia),
• Stowarzyszenie Spoleczenstwa Wiedzy (Polska),
• GESTIO SOCIOSANITARIA AL MEDITERRANI SL (Hiszpania),
• Sozialverband VdK Saarland (Niemcy)

Projekt AcTive jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS + 2016.

Komentarze są wyłączone.