Jak smartfony i tablety mogą pomóc w aktywnym i zdrowym starzeniu się

Międzynarodowy projekt IAT AcTive z nową witryną internetową i platformą do nauki i nauczania.

Technologia może ułatwiać życie i wspierać proces aktywnego i zdrowego starzenia się. Jednakże wiele osób starszych ma niewielką wiedzę na temat nowoczesnych urządzeń, zwłaszcza technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), i niechętnie z nich korzysta wykorzystuje. Projekt UE „AcTive”, koordynowany przez Instytut Pracy i Technologii (IAT / University of Applied Sciences Gelsenkirchen), ma na celu wzmocnienie umiejętności cyfrowych osób starszych.

W międzynarodowym konsorcjum z partnerami z Francji, Rumunii, Polski, Hiszpanii i Niemiec opracowywane są materiały szkoleniowe dostosowane do specyficznych potrzeb osób, które nie mają doświadczenia z urządzeniami opartymi na ICT (np. Smartfonami lub systemami połączeń alarmowych). Materiały szkoleniowe będą dostępne w sześciu językach na nowej stronie internetowej “www.active-ict.eu” Starsi obywatele, przyjaciele i krewni, ale także profesjonalni użytkownicy znajdą wiele wskazówek i przykładów na temat tego, jak ICT mogą pomóc w aktywnym i zdrowym starzeniu się.

Na podstawie przykładów i materiałów szkoleniowych pokazano zalety technologii wspierającej codzienne funkcjonowanie. Platforma do nauki online, która zostanie wprowadzona we wrześniu 2018 roku, prezentuje jak wykorzystywać nowoczesne technologie, takich jak komputery osobiste, tablety i smartfony.

Projekt AcTive jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus +.

Komentarze są wyłączone.