UCZESTNICY EUROPEJSKIEGO PROJEKTU PROJEKTU ACTICE – SPOTKANIE W W POLSCE

Trzecie spotkanie projektu odbyło się w Warszawie, w dniach 7-8 września 2017 r. Ogólnym celem projektu jest podniesienie umiejętności technologicznych i cyfrowych osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem korzystania z technologii wspomagających.

Głównym celem trzeciego spotkania było omówienie pierwszych materiałów, które zostały opracowane podczas pierwszego roku projektu. Obejmuje to ogólne informacje o technologii dla aktywnego i zdrowego starzenia się oraz różne techniki identyfikacji potrzeb (starszych) użytkowników. Materiały te zostały przetestowane przez wszystkich partnerów podczas warsztatów walidacyjnych, a informacje zwrotne zostaną wykorzystane do ulepszenia materiałów.

7. września zorganizowano warsztaty, których celem było zebranie pomysłów dotyczacych końcowego wyglądu I funkcjonalności platformy internetowej, która będzie jednym z głównych produktów AcTive. Warsztat, w których wzięło udział ponad 15 osób, zostały zorganizowane przez lokalną fundację skupiającą użytkowników końcowych.

Konsorcjum tworzą następujące podmioty:
• Institute for Work and Technology (Germany)
• E -SENIORS (France),
• Centrul IT pentru Stiinta si Tehnologie (Romania),
• Stowarzyszenie Spoleczenstwa Wiedzy (Poland),
• GESTIO SOCIOSANITARIA AL MEDITERRANI SL (Spain),
• Sozialverband VdK Saarland (Germany)
AcTive jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS + 2016.

Komentarze są wyłączone.